Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.W tym dniu cała Polska oddaje hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju po zakończeniu II wojny światowej. Pamięć Żołnierzy Wyklętych w sposób szczególny uczcili uczniowie klasy 8. Własnoręcznie zaprojektowali koszulki poświęcone poszczególnym bohaterom i z dumą prezentowali całej społeczności szkolnej przypominając, że ich odwaga i poświęcenie są godne pamięci i szacunku.

Uczniowie klasy 3b na lekcji informatyki rozmawiali na temat obchodów tego święta. Następnie przygotowali prezentacje na temat wybranego bohatera.

Ponadto klasy 6a i 8 wzięły udział w lekcji online organizowanej przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych pt. ,,Witold Pilecki- żołnierz – jeniec – bohater – człowiek.’’

W holu szkoły można obejrzeć gazetkę poświęconą Żołnierzom Niezłomnym stanowiącym ważną część naszej historii. To dzięki nim możemy dziś cieszyć się wolnością i niepodległością.