Program Wsparcia Edukacji

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Wzór odwagi: historia rodziny Ulmów” w ramach programu pn. „Program Wsparcia Edukacji”, ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki. Projekt prowadzony był przez stowarzyszenie FORUM WSPÓŁPRACY I ROZWOJU.

W ramach projektu 10 października 42 uczniów brało udział w spektaklu „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

17 listopada 50 uczniów wzięło udział w wyjeździe do Markowej. Uczniowie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Skansen, na terenie którego znajduje się dom Państwa Szylarów. Na strychu tego domu została odtworzona kryjówka, w której przez 17 miesięcy ukrywało się 7 osób. Uczniowie mieli możliwość spędzić w tej kryjówce kilkanaście minut i przynajmniej przez chwilę wczuć się w sytuację ukrywających się.

Udział w projekcie pozwolił uczniom pogłębić swoją wiedzę na temat antysemityzmu, Holocaustu oraz postaw patriotycznych wykazywanych w tym czasie przez Polaków.