Rodzinny Piknik

W niedzielne popołudnie, 2 czerwca odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczno–Edukacyjny „Jestem EKO”, współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Pani Dyrektor Teresa Mierzwa oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Alicja Bajdo rozpoczęły imprezę od przywitania gości i zaprosiły wszystkich do aktywnego udziału w przygotowanych atrakcjach.
 
W ramach edukacji ekologicznej zorganizowano wiele stoisk promujących nawyki ekologiczne i prozdrowotne: Ekologiczne Koło Fortuny, stoisko ze zdrową żywnością, foto eko-budka oraz akcja „drzewko za makulaturę”.
 
Pierwszym punktem programu był Konkurs Mody Ekologicznej wykonany przez uczniów klas I-III. Uczniowie zaprezentowali piękne stroje wykonane z surowców wtórnych: plastiku, tektur, papieru, gazet.
 
Kolejnym punktem był Finał Konkurs Piosenki Ekologicznej. Dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, promując w ten sposób prawidłowe nawyki dbania o naszą planetę. 
 
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Fundusz Ekologii finansowany ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie.
 
Odbył się również mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny rodziców z wynikiem 7-5.
 
Tradycyjnie już miał miejsce kiermasz ciast przygotowanych własnoręcznie przez rodziców. Okolicznościowy tort z symbolami szkoły wykonany przez Panią Iwonę Dąbek został uroczyście pokrojony przez panią Dyrektor Teresę Mierzwę i Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Alicję Bajdo. 
 
Dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów oraz dmuchane zjeżdżalnie. Pomimo deszczu wydarzenie kontynuowane było na hali sportowej.
 
Laureaci Konkursu Mody Ekologicznej
I miejsce Julia Bajgierowicz
II miejsce Iga Butryn
III miejsce Aleksander Maziarz
Wyróżnienie Kinga Sobiło, Antonina Dul
 
Laureaci Konkursu Piosenki Ekologicznej
I miejsce Zespół EKO-Skład: Natalia Popek, Mia Ziarnowska, Kinga Kopeć, Zofia Smagała, Blanka Woszczyna
II miejsce Zuzanna Stanowska
III miejsce Agata Borys
 
Laureaci konkursu plastycznego „Segreguję, nie marnuję – Ziemię ratuję”:
Kategoria klas I-III
I miejsce Kacper Warchoł
II miejsce Kaja Swara
III miejsce Róża Wolak
 
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce Lena Kajpust
II miejsce Natalia Guła
III miejsce Katarzyna Pałka
 
„Piknik został sfinansowany w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (część 2) Fundusz Ekologii finansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie”.