Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 🌎to największe ekologiczne święto na świecie, obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby nauczyć się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Tego dnia w bibliotece odbyły się warsztaty dla klas pierwszych. Dzieci poznały zasady „Małego Ekologa” oraz w własnoręcznie ozdobionych kubeczkach zasadziły cebulki, które później przesadzą w przydomowych ogródkach.

Uczniowie klas trzecich rozmawiali na temat ochrony przyrody i troski o planetę. Padło pytanie: „Co zrobiliście dzisiaj rano dla swojej planety?” Okazało się, że wiele dzieci ma już w nawyku ekologiczne zachowania. Brawo! 👏

Następnie wykonali oni wspólnie plakaty „Moja Ziemia”. Na koniec zajęć uczniowie posadzili w doniczkach zioła: bazylię, kolendrę, rozmaryn i miętę.

W klasach czwartych podczas lekcji przyrody odbyły się zajęcia „Jak dbać o Ziemię?🌍🌏”, poprzedzone filmem edukacyjnym. Uczniowie przy muzyce relaksacyjnej kolorowali Planetę w formie mandali.

Zapraszamy do obejrzenia prac na wystawie w holu szkoły.🙂