Uroczyste pasowanie na ucznia

16 października 2023 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Teresę Mierzwę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz upominki przekazane przez Wójta Gminy Pysznica Pana Łukasza Bajgierowicza i Sekretarz Gminy Pysznica Panią Martę Pawleniak. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

W tym dniu zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu Jan Paweł II. Cywilizacja życia.