VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

11 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja dla Jana Pawła II”. Celem konkursowych zmagań była przede wszystkim integracja szkół z terenu gminy Dwikozy oraz szkół noszących imię Jana Pawła II z województwa świętokrzyskiego i diecezji sandomierskiej.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa Ojca Świętego, które skłoniły uczestników do wyboru poezji pokazującej, że prawda i dobro są wartościami nadrzędnymi: „Zło dobrem zwyciężaj”.

Naszą szkołę reprezentowały Adelina Tolmachova i Dorota Tutak. Komisja doceniła warsztat recytatorski uczennic – Adelina zajęła III miejsce 🥉 w kategorii wiekowej klas szóstych, a Dorota zajęła I miejsce🥇 w kategorii wiekowej klas ósmych. Gratulujemy 🏆👏