Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w celu promowania różnorodności językowej i wielojęzyczności na całym świecie.

Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia języka ojczystego jako ważnego składnika tożsamości narodowej i kulturowej.

W ramach obchodów tego święta przeprowadzono w każdej klasie konkurs pięknego czytania. Ponadto uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w I Szkolnym konkursie frazeologicznym „Mądrej głowie dość dwie słowie”.

W holu szkoły można obejrzeć fotografie znanych twórców literatury polskiej i zapoznać się z informacjami dotyczącymi dzisiejszego święta.

Zwieńczeniem szkolnym obchodów Dnia Języka Ojczystego był bajkowy korowód postaci literackich.