#LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości” nasza szkoła została wyposażona m. in. w drukarkę 3D, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Siódmoklasiści podczas październikowych warsztatów zapoznali się z budową i funkcjonowaniem tego nowoczesnego sprzętu. Uczniowie dowiedzieli się, jak obsługiwać drukarkę oraz jak ją skalibrować. Poznali także szczegóły projektowania modeli 3D. Pierwszym drukiem wykonanym w murach naszej szkoły na tym innowacyjnym sprzęcie był element układu szkieletowego – kręg, co doskonale wkomponowało się w aktualną tematykę lekcji biologii w klasie siódmej. Wykonany model pozwolił na zgłębienie tajników ludzkiego organizmu. Dopełnieniem tych warsztatów było zrealizowanie modułu VII projektu Niezwykła matematyka – drukujemy 3D.

Aleksandra Kuśmider