Lekcja muzelna w MCOP

21 kwietnia uczniowie klasy II b i II c uczestniczyli w lekcji muzealnej w MCOP w Stalowej Woli. Uczniowie zwiedzili wystawę „Miasto” i wzięli udział w grze terenowej na wystawie „MIASTO” (QUESTING).

Dzieci zgodnie z wytycznymi rozwiązywali zadania w poszczególnych strefach ekspozycji, samodzielnie poruszając się w małych grupach, poznając ciekawostki związane z zawodami z II RP. Następnie wzięli udział w lekcji warsztatowej „Metaliczne Kafelki”. Jak wykorzystać glinę do stworzenia dekoracji? Podczas warsztatów, z użyciem elementów maszyn i różnych narzędzi, uczniowie stworzyli dekoracyjne metaliczne kafelki. Prosta technika wytłaczania i malowania zamieniła glinę w małe industrialne dzieło sztuk. Była to dla nich nie tylko ciekawa lekcja, ale i wspaniała zabawa.