Pamiętamy o tych, co odeszli

Pamiętamy o tych, co odeszli…

„(…) Musicie być mocni mocą miłości,
Która jest potężniejsza niż śmierć (…)”.

Jan Paweł II

Listopad, to wyjątkowy miesiąc. Pamiętamy w nim, w sposób szczególny, o naszych bliskich, którzy odeszli… Ważne jest także, aby pamiętać o tych, których nie znaliśmy osobiście, ale którzy odegrali ogromną rolę w życiu każdego z nas. O osobach wielkich sercem i odważnych duchem.

29 października dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do centrum Pysznicy, aby zapalić znicze przy Kamieniu Pamięci ku czci Marii Wandy Burdon (wieloletniej nauczycielki, pracującej w szkole w Pysznicy) oraz na Kopcu z Krzyżem Grunwaldzkim, upamiętniającym rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Na zakończenie maluchy zatrzymały się przy pomniku Jana Pawła II, przed szkołą, gdzie zapaliły przyniesione ze sobą znicze, oraz chwilą ciszy i zadumy oddały hołd Patronowi naszej szkoły.

Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego