Spektakl teatralny

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
Antoine de Saint- Exupery

Dnia 20 maja uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny na motywach książki Antoine de Saint-Exupery pt. “Mały Książę”, przygotowany przez uczestniczki Szkolnego koła teatralnego w składzie: Karolina Hapke, Kornelia Krawiec, Anna Burdzy, Milena Kolańska, Katarzyna Pałka, Maja Partyka, Claudia Sobiło, Adelina Tolmachova, Oliwia Sikora.

„Mały Książę” to pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu, to próba odpowiedzi na nieustające pytanie o sens życia i miejsce człowieka we wszechświecie. Historia przybysza z malutkiej planety B-612, który swobodnie przekracza granicę między światem realnym a fantastycznym. To również opowieść o chłopcu, który istnieje w każdym z nas, pokazuje ideę przyjaźni i uświadamia, jak bardzo jest ona potrzebna w życiu.

Spektakl dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Młode aktorki w mistrzowski sposób odegrały swoje role, umiejętnie przekazały treść lektury, postacie przedstawiały się niezwykle realnie, były bardzo dynamiczne, żywe i wyraziste, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich.

Przedstawienie bardzo się podobało widzom, czego dowodem były gromkie brawa na koniec!👏👏