Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

Szkoła w Pysznicy bierze udział w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Laboratoria Przyszłości .

Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej bazy szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Wrzesień rozpoczęliśmy z nowymi pomocami i uczyliśmy się ich obsługi. Sprzęt wzbudził wiele emocji, a co najważniejsze ciekawość uczniów. Zajęcia z nowoczesnymi urządzeniami mają na celu rozwijanie kreatywności uczniów oraz ich zdolności manualnych i technicznych. Uczniowie klasy 5a podczas lekcji techniki konstruowali modele z zestawu klocków Lego Education Spike Essential. Powstały pierwsze autorskie konstrukcje robotów. Kreatywne zajęcia programowania pozwalają uczniom na tworzenie różnych projektów, testowania ich i udoskonalania. Oprócz nauki przez kreatywną zabawę uczniowie nabywają umiejętności przewidywania, wnioskowania i współpracy.