Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II najlepsza w powiecie stalowowolskim w unihokeja

 

     

W dniach 16-17.11 2009r w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzakach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt startowało 6 drużyn .Turniej rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z naszej szkoły wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze i one będą reprezentować powiat stalowowolski w zawodach wojewódzkich.
W kategorii chłopców do rywalizacji stanęło aż 9 szkół .Z rywalizacji grupowych wyłoniono dwie najlepsze drużyny. W wielkim finale zagrali chłopcy Szkoły Podstawowej w Krzakach i Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Lepsi okazali się uczniowie z Krzaków, a o ich końcowym sukcesie zadecydowała I połowa. To oni będą reprezentować nasz powiat. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.
Cieszy duża frekwencja startujących drużyn i sportowy doping miejscowych uczniów. Unihokej staje się coraz bardziej popularną dyscypliną w powiecie stalowowolskim. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.
W roku szkolnym 2010/2011 podobne zawody na szczeblu powiatu odbędą się w hali widowiskowo-sportowej Pysznicy. Już dziś serdecznie zapraszamy.


Wacław Portka 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar