W XI Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zachować w pamięci” swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 41 szkół z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego. Na konkurs napłynęło 320 prac plastycznych i 85 utworów poetyckich. Kompozycje plastyczne ocenił artysta plastyk Pan Józef Sroka, natomiast utwory literackie poeta Ks. dr Marian Balicki. Zostały przyznane następujące nagrody i wyróżnienia:


PLASTYKA

Szkoła podstawowa

Kategoria klas 0

I nagroda ex aequo – Oliwia Dzik – Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Maria Piestrak
I nagroda ex aequoPatrycja Nowak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zespole Szkół
w Groblach, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Teresa Szewc
II nagroda ex aequoPaweł Stępak – Zespół Szkół nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12
im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Joanna Niwierska
IInagroda ex aequoŁucja Łyszczarz – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie,
woj. lubelskie, opiekun artystyczny Dorota Żyłka
III nagroda Bartosz Niezgoda – Zespół Szkół w Chwałowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Jolanta Fietko

Wyróżnienia:
Melania Chruszczyk -
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny
Maria Piestrak
Jakub Szkutnik - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Anna Koczwara
Patrycja Wermińska - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Iwona Kaczor-Dziedzic



Kategoria klas I- III


I nagroda
ex aequoDominika Bagińska - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Grażyna Wójtowicz
I nagroda ex aequoEmilia Bagińska - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Grażyna Wójtowicz
II nagroda ex aequoBartłomiej Karkoszka - Zespół Szkół nr 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12
im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kotwa
II nagroda ex aequoDawid Bolka - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kwolek
III nagrodaArtur Ozga – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Krystyna Stelmach

Wyróżnienia:
Wiktoria Świderska -
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Małgorzata Skiba
Dawid Potyrała - Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Publiczna Szkoła Podstawowa, woj. lubelskie, opiekun artystyczny Dorota Sitarczyk
Emilia Piotrowska – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Aneta Rząsa
Maksymilian Dudek - Zespół Szkół nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kotwa
Kacper Kuziora - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Katarzyna Zając
Oktawia Bzdyra - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Urszula Niemiec
Karolina Tofil - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Beata Orłowska
Mikołaj Majka - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Wioletta Sałek

Kategoria klas IV- VI

I nagroda ex aequo – Marta Nykiel - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kwolek
I nagroda ex aequo – Filip Czapnik – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim,
woj. łódzkie, opiekun artystyczny Ewa Krupa
II nagroda ex aequo – Natalia Rusin –Zespół Szkół nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II
w Stalowej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Jadwiga Kukuła
II nagroda ex aequo – Kinga Wamyj - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Tarnobrzegu, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Aneta Majka
III nagroda ex aequoInga Krzyżak – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem,
woj. małopolskie, opiekun artystyczny s.Renata Jóźwiak
III nagroda ex aequo – Eliza Siembida - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Wojtasik

Wyróżnienia:
Patrycja Deszczak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Małgorzata Wróbel
Gabriela Wojtanowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Groblach,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Aneta Pelc-Kardas
Julka Stolarczyk - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem, woj. małopolskie,
opiekun artystyczny s.Renata Jóźwiak
Sebastian Biszczuk - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem, woj. małopolskie,
opiekun artystyczny s.Renata Jóźwiak
Szymon Borycki - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, woj. świętokrzyskie,
opiekun artystyczny Joanna Szpyt
Dominika Janik – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Rytwianach, woj. świętokrzyskie,
opiekun artystyczny ks. Marek Sikora
Paweł Cech – Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, woj., lubelskie, opiekun artystyczny
Robert Nykiel
Weronika Pawelic – Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Wojtasik
Kinga Pelc - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwałowicach, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Zofia Moskal
Laura Kabaj - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Bębenek
Daniel Panek - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Aneta Majka


Gimnazjum

I nagroda - Julia Haduch – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Waldemar Ludjan
II nagroda ex aequo Monika Kwolek - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kwolek
II nagroda ex aequo Zuzanna Tofil – Zespół Szkół w Pysznicy, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Wojtasik
III nagroda ex aequoWiktoria Krzepkowska – Zespół Szkół Publicznych, Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Łękach Dukielskich, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Grażyna Majchrzak
III nagroda ex aequoKatarzyna Skłodowska - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Kwolek

Wyróżnienia:
Paulina Więcek – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarzeczu, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny
Grażyna Rzeszutek
Julia Jadach - Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Anna Salecka
Wiktoria Markowicz – Publiczne Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Aneta Majka
Izabela Zych – Zespół Szkół w Cyganach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cyganach, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny
Zofia Sędyka
Aleksandra Sudoł – Zespół Szkół w Nowosielcu, Publiczne Gimnazjum, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny
Adam Węglarz
Dagmara Janik – Zespół Szkół w Skopaniu, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Barbara Tłuścik
Victoria Kryca - Zespół Szkół w Skopaniu, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Barbara Tłuścik
Michał Byczek - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny
Elżbieta Łubgan-Sołtyska
Barbara Rosół – Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Mieczysława Kozak
Klaudia Płoza -
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Marta Reniewicz

Prace zakwalifikowane na wystawę:

1. Patrycja Słomka –Zespół Szkół w Cyganach, Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie
2. Karolina Bazan - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, woj. podkarpackie
3. Gabriela Łyszczek - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie,
woj. podkarpackie
4. Julia Nawrocka - Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, woj. podkarpackie
5. Dominik Członka - Zespół Szkół w Nowosielcu, Publicznea Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
woj. podkarpackie
6. Oliwia Ziaja - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie, woj. podkarpackie
7. Weronika Grochal - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, woj., lubelskie
8. Zuzanna Ćwik – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Papieża Jana Pawła II w Koprzywnicy,
woj. świętokrzyskie
9. Paulina Sulowska – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Potoczku, woj. lubelskie
10. Aleksandra Wołoszyn – Zespół Szkół w Ulanowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie
11. Szymon Koziarz - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, woj. podkarpackie
12. Kamila Dziuba - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łążku, woj. świętokrzyskie
13. Karolina Dziedzic - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem, woj. małopolskie
14. Francesco Wyka-Saraiva - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Groblach,
woj. podkarpackie
15. Magdalena Sykutowska - Publiczne Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu,
woj. podkarpackie
16. Maciej Szymański - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Rytwianach, woj. świętokrzyskie
17. Anna Kiełb - Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, woj. podkarpackie
18. Aleksandra Rogaka - Zespół Szkół w Nowosielcu, Publiczne Gimnazjum, woj. podkarpackie
19. Piotr Żak - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie
20. Damian Czuba - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie
21. Agata Kozak - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, woj. podkarpackie
22. Bartłomiej Maślach - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie
23. Marcel Śliwiński - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie
24. Anna Dołowy - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie
25. Wiktoria Janiec - Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Publiczna Szkoła Podstawowa, woj. lubelskie
26. Seweryn Nędza - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej, woj. podkarpackie
27. Agnieszka Kwolek - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, woj. podkarpackie
28. Marcin Kasprowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej, woj. podkarpackie
29. Patrycja Chorzępa - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, woj. podkarpackie
30. Wiktoria Wyka - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, woj. podkarpackie
31. Aleksandra Kusta - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, woj. podkarpackie
32. Ewa Wróbel - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy, woj. podkarpackie
33. Patrycja Mormus - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie
34. Joanna Zygmunt - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie
35. Monika Stępień - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie
36. Weronika Butryn - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie
37. Izabela Podgórska - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie
38. Wiktoria Zarzycka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwałowicach, woj. podkarpackie
39. Weronika Bryk – Zespół Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym, woj. lubelskie
40. Klaudia Łajdanowicz - Zespół Szkół Publicznych, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Łękach Dukielskich, woj. podkarpackie
41. Julia Maślach - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie
42. Dominika Dołowy - Zespół Szkół w Pysznicy, Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie
43. Anna Cebula – Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie, woj. podkarpackie
44. Magdalena Marut – Zespół Szkół w Nowosielcu, Publiczne Gimnazjum, woj. podkarpackie
45. Zuzanna Żukowicz – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie
46. Karolina Odor - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem, woj. małopolskie
47. Julia Sidło - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie
48. Dawid Bartoń - Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, woj. podkarpackie
49. Kamil Dul - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, woj. podkarpackie
50. Sabina Bieszcz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej, woj. podkarpackie
51. Sylwia Tomczyk – Zespół Szkół w Cyganach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie


POEZJA

Szkoła podstawowa

Kategoria klas IV-VI

I nagrodaJulia Maślach - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Anna Habigier
II nagroda – Filip Kacperski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II
w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie, opiekun artystyczny Mariola Tatarynowicz
III nagroda – Natalia Pęzioł - Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II
w Gościeradowie, Publiczna Szkoła Podstawowa, woj. lubelskie, opiekun artystyczny Agnieszka Kamieniarz

Wyróżnienia:

Paulina Widz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym, woj. lubelskie, opiekun artystyczny Dorota Żurawicz
Patrycja Kasprzyk - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Ewa Ferfecka
Sara Miklińska - Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Publiczna Szkoła Podstawowa, woj. lubelskie, opiekun artystyczny Agnieszka Kamieniarz
Justyna Janusz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Mirosława Pikula
Miłosz Habigier - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Anna Habigier
Stanisław Lebioda - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Anna Dembicka

Gimnazjum

I nagroda – Joanna Piskorowska – Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczne Gimnazjum
im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Monika Walec

Wyróżnienia:

Filip Paluch – Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie,
woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Magdalena Dygoń
Karolina Bardak - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim,
woj. lubelskie, opiekun artystyczny- Barbara Czarny
Patrycja Borska - Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, woj. podkarpackie,
opiekun artystyczny Monika Walec
Aleksandra Kuśmider-Zespół Szkół w Pysznicy, Publiczne Gimnazjum im.Jana Pawła II, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Monika Walec

Szkoła Ponadgimnazjalna

Przyznano jedną nagrodę

II nagroda – Patrycja Bąk – Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, woj. podkarpackie, opiekun artystyczny Małgorzata Czyż

 
 

Zadanie dofinansowano ze środków finansowych budżetu Województwa Podkarpackiego